dla dzieci

Acoustic Quartet dla dzieci. Zaciekawić, zapoznać, wtajemniczyć i rozkochać w muzyce – to cel naszych interaktywnych zajęć. Wszystkie tematy są przedstawiane w sposób pobudzający wyobraźnię dzieci,

dzięki żywej muzyce kwartetu smyczkowego – Acoustic Quartet, słowu – Agnieszki Samson, filmom i rekwizytom.

 

Tematy zajęć:

,,Jak stroiła się nutka” – wędrówka przez wieki historii muzyki – od narodzin muzyki do XX wieku. Odpowiemy na pytania : Kiedy powstała muzyka? Jak ewoluowała? Jakie ma znaczenie w dzisiejszych czasach?

,,Geniusze muzyki”. Wydają się niedostępni, ale konfrontacja dzieci z wielkimi talentami różnych epok, może mieć bardzo dobry wpływ na ich postrzeganie świata, sztuki i całego otoczenia.

,,Piękna nasza Polska cała”. Sztuka ludowa i jej najcenniejsze skarby – instrumenty, stroje, przedmioty codziennego użytku i oczywiście muzyka wprowadzą dzieci w zapomniany świat pięknej, polskiej muzyki ludowej.

,,Razu pewnego w pięknej krainie” – pośród całej różnorodności świata, kultur i narodów jest przestrzeń wypełniona muzyką. Porywające tańce zabiorą dzieci w muzyczną podróż dookoła świata.

,,Historie dźwiękiem pisane” – muzyka ilustracyjna dawniej i dziś. Przedstawienie dzieciom w jaki sposób muzyka i towarzyszące jej uczucia budują nie tylko obraz, ale też całą historię.

więcej
Powrót